Door te klikken 'Accepteer alle cookies', gaat u akkoord met het opslaan van cookies op uw apparaat om de navigatie op de site te verbeteren, het gebruik van de site te analyseren en te helpen bij onze marketinginspanningen. Bekijk onze Privacy Policy voor meer informatie.

Ontmoet A Lab member Jongens van de Bar

Community

Verhalen van:

Image credits:

September 22, 2026

Wat in 2018 begon vanuit een foodtruck en een groep vrienden, groeide uit tot een community van zo’n 2000 enthousiaste studenten die werken op festivals, in poppodia en op andere bijzondere locaties. Jongens van de Bar ziet zichzelf niet als een traditioneel uitzendbureau, maar als een crewbedrijf waarin vriendschap, professionaliteit en duurzame samenwerkingen centraal staan. We gingen met ze in gesprek over hoe het ooit begon, waarom werken met vrienden bij hen meer is dan een slogan en wat ze binnen A Lab hopen op te bouwen.

Ontmoet A Lab member Jongens van de Bar

A Lab is een plek voor makers, ondernemers en organisaties die dingen graag nét even anders aanpakken. Jongens van de Bar past daar goed tussen.

Wat in 2018 begon vanuit een foodtruck en een groep vrienden, groeide uit tot een community van zo’n 2000 enthousiaste studenten die werken op festivals, in poppodia en op andere bijzondere locaties.

Jongens van de Bar ziet zichzelf niet als een traditioneel uitzendbureau, maar als een crewbedrijf waarin vriendschap, professionaliteit en duurzame samenwerkingen centraal staan. We gingen met ze in gesprek over hoe het ooit begon, waarom werken met vrienden bij hen meer is dan een slogan en wat ze binnen A Lab hopen op te bouwen.

Hoe is Jongens van de Bar ontstaan en wat wilden jullie anders doen dan een traditioneel horeca- of uitzendbureau?

“Het begon in een foodtruck. Floris en ik reisden met Mr. Hapje het hele land door en stonden op festival na festival. Organisatoren vroegen ons steeds hetzelfde: jullie werken hard, kennen jullie nog vrienden die mee willen?

Uit die vraag is Jongens van de Bar ontstaan, op 24 mei 2018. Niet vanuit een ondernemersplan, maar heel organisch.

We noemen onszelf daarom liever geen uitzendbureau. Dat klinkt toch een beetje alsof je iemand ergens naartoe stuurt en er vervolgens het beste van hoopt. Wij zien onszelf als een crewbedrijf. Onze crew vertegenwoordigt zichzelf én ons, bij opdrachtgevers met wie we echt een band hebben.

We kiezen dus niet alleen onze mensen uit, maar ook onze opdrachtgevers. Dat werkt twee kanten op: de opdrachtgever is blij met wie er staat en de crew is blij met het werk.

En het werk zelf is meer dan alleen een shift draaien. Je staat op een festival, leert nieuwe mensen kennen achter de bar en als je klaar bent, kun je misschien nog je favoriete artiest zien. Voor veel mensen vanaf achttien is het ook een mooie springplank richting de evenementenindustrie.”

Jullie motto is ‘Werken met vrienden. Presteren als professionals.’ Wat betekent dat concreet?

“Werken met vrienden is bij ons echt beleid, niet alleen een leuke slogan. Mensen kunnen zich aanmelden in vriendenteams, aansluiten bij een bestaand team of een nieuw team vormen met mensen die ze via ons hebben leren kennen.

Wij zorgen er vervolgens voor dat zo’n team ook daadwerkelijk samen wordt ingedeeld: op dezelfde bar, op hetzelfde festival. Zo proberen we die ervaring door te geven die Floris en ik ooit zelf hadden.

‘Presteren als professionals’ is de andere helft en die nemen we minstens zo serieus. Horecawerk kan zwaar zijn en de dagen zijn soms lang. Juist dan moet je laten zien dat je je vak beheerst.

De gezelligheid is waarom mensen graag komen werken. Het vakmanschap is waarom opdrachtgevers ons terugvragen. Die twee sluiten elkaar wat ons betreft helemaal niet uit.”

Wat is er veranderd sinds het begin en wat willen jullie koste wat kost behouden?

“Er zijn vooral heel veel vrienden bijgekomen. Zo noemen wij onze mensen ook echt, geen medewerkers.

Inmiddels bestaat onze community uit zo’n 2000 enthousiaste studenten en werken we voor ongeveer tien vaste opdrachtgevers. Ook ons werkveld is breder geworden. We begonnen vooral op festivals, maar inmiddels staan we ook in poppodia en op allerlei andere bijzondere plekken. Daardoor hebben we als bedrijf veel meer horeca-expertise opgebouwd.

De grootste uitdaging van groeien is persoonlijk blijven. Hoe groter je wordt, hoe moeilijker het is om iedereen echt te kennen.

Daar zetten we technologie voor in, ook AI. Niet om persoonlijk contact te vervangen, maar juist om het plannen efficiënter te maken. Zo houden we meer tijd over om mensen te bellen, te zien en echt contact te houden.

Dat is wat we koste wat kost willen behouden. Samen met de mentaliteit waarmee we begonnen: nieuwe mensen leren kennen en samen ergens naartoe gaan.”

Waarom hebben jullie voor A Lab gekozen?

“We wilden ons liever omringen met creatieve initiatieven dan met alleen maar kantoorunits.

Binnen A Lab zitten bijvoorbeeld partijen die mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt helpen aan werk, deels ook binnen festivals en evenementen. Voor ons ligt daar meteen een heel directe verbinding.

Daarnaast delen we graag hoe wij werken met de mensen en organisaties om ons heen. Een broedplaats is volgens ons precies de plek waar je bedrijven tegenkomt die iets willen betekenen binnen de evenementenindustrie of die op zoek zijn naar een directe verbinding met een jonge doelgroep.

Daar willen wij graag een rol in spelen.”

Wat hopen jullie binnen A Lab te vinden of op te bouwen?

“Vooral een nieuwe blik op ons eigen werk. We hopen dat de mensen hier ons anders laten kijken naar hoe wij dingen doen en dat daar samenwerkingen uit ontstaan waar beide partijen iets aan hebben.

Andersom hopen we misschien ook anderen te inspireren in hoe wij met onze mensen omgaan.

De vraag die we onszelf stellen is eigenlijk heel simpel: hoe kunnen we elkaar versterken, op een creatieve én maatschappelijk verantwoorde manier?

Kom vooral eens langs bij Lab 2.05.”

No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.

#WhereCuriousWorks